Vlak u snijegu s @LektigraProjekt

U ponedjeljak 18. prosinca u 3. razredu je jako zasniježilo, obrađivali smo lektiru Mate Lovraka, Vlak u snijegu u sklopu eTwinning projekta LektiGra pod vodstvom knjižničarke Ane Mirčetić i učiteljice Ivone Šilobodec. Učenici su dobili čitateljski zadatak.

Razgovor o knjizi započeli smo igrom Vlak u snijegu u kojoj je bio zadatak što prije doći do cilja vlakom od Velikog sela do Zagreba. Na putu su bile razne prepreke, pitanja, ali i pogodnosti.

Nakon igre pogledali smo i istoimeni film, a učenici su imali zadatak bilježiti razlike koje uočavaju u odnosu na knjigu. Prema bilješkama uspoređivali smo knjigu i film te prepričali radnju.

Potom su učenici u skupinama rješavali radne listove, te na taj način svoja iskustva i znanja prenosili su jedni drugima.

Svakako je bilo jako poučno i zanimljivo!