Svjetski dan katoličkog odgoja i obrazovanja

Svjetski dan katoličkog odgoja i obrazovanja svake godine slavi se na blagdan Uzašašća

Gospodinova, a ove godine je 18. svibnja. Tema ovogodišnje proslave Svjetskog dana

katoličkog odgoja i obrazovanja je Hodimo zajedno u vjeri i ljubavi.

Svatko od nas je na životnom putu. Za katolike, ovo putovanje počinje i završava s Bogom. Svaki trenutak na tom putovanju je prilika da spoznate i ljubite Boga koji nam se objavio u Isusu Kristu. Božju prisutnost možemo osjetiti kada molimo, kada provodimo vrijeme s voljenima, u prirodi, u trenucima veselja i kad dođemo zajedno kao zajednica slaviti Božju ljubav na misi. Dok hodamo našim putovanjem, Bog je s nama na svakom koraku.

Svaka katolička škola nastoji pomoći učenicima na njihovom putu, njegujući svoje darove i talente. Ovaj dan slavimo jedinstven doprinos koje naše škole daju životu naših učenika,

zajednice i Crkve. Dok putujemo zajedno, neka uvijek budemo nadahnuti po Duhu Svetom kako bi bili sve ono za što nas je Bog stvorio. Razgovarajmo zajedno u vjeri i ljubavi.