Predavanje o rezultatima projekta D.E.C.I.D.E

Prije posljednje sjednice Učiteljskog vijeća, asistentica na projektu na Hrvatskom katoličkom sveučilištu Ana Žulec Ivanković, mag.psych., održala je predavanje za učitelje i učiteljice o rezultatima istraživanja u kojem su 2021. godine sudjelovali roditelji i učenici naše škole. Učitelji su također upoznati s prvom mrežnom stranicom na hrvatskom jeziku "Ollie" za izradu individualnog i obiteljskog plana korištenja medija i digitalnih uređaja. Kolegica je iznijela podatke o količini vremena koju učenici prosječno provode na pametnim telefonima, aktivnostima u kojima najčešće sudjeluju te istaknula povezanost sa lošijim odnosima unutar obitelji kada je prisutno korištenje mobitela ili ometanje notifikacija. Posebno je istaknula važnu ulogu roditelja i njihovih navika korištenja mobitela kao čimbenik u češćem korištenju istog kod učenika.

Svoje predavanje završila je pozivom na Dodo fest - manifestaciju koja će se održati u Centru Knap 14.9. od 10 sati te na kojoj će učenici i roditelji moći besplatno sudjelovati na različitim radionicama, predavanjima i okruglom stolu.

(R.F.)